Hakkımda

Anasayfa Hakkımda

Diyetisyen Başak Çakmak

Sağlıklı Tercihler, Güçlü Yaşamlar!

Hayatı boyunca kilo problemi olan ve bu konuda travmalar yaşayan biri olarak kilomu tam kontrol altına aldım dediğim sırada başka bir mücadelem başladı.

15 yaşında geçirdiğim kanser hastalığında kullandığım ilaçlardan dolayı 16 kilo alarak kendimin en kilolu ve sağlıksız haline ulaştım. Sonrasında diyetisyenle birlikte kilo vererek sağlıklı yaşamla tanışma fırsatı elde ettim.

Lisenin ilerleyen dönemlerinde ise diyetisyen olmanın, insanları anlayarak onlara yardımcı olmanın hayalim olduğunu fark etmemle birlikte üniversite tercihimi bu yönde yaparak yola başladım.

Hizmetlerim

Adım Adım Sağlık Dolu Bir Hayata!

2019 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başladım. Tez ve Seminer çalışmalarımı “PCOS’ta Beslenme” ve “Bariatrik Cerrahi Sürecinde Beslenme” üzerine yürüttüm.

2017’den beri PCOS hastası olarak da kendimi bu konuda geliştirerek PCOS’ta beslenmeyi hayat felsefem haline getirdim.

Yaptığım stajlar sayesinde; Hastalıklarda Beslenme, Gebelikte Beslenme, Sporcu Beslenmesi ve Bariatrik Beslenme hakkında kendimi geliştirdim.

2023 senesinde aldığım Sporcu Beslenmesi Eğitimi sonucunda Sporcu Beslenmesi Uzmanlığı alarak eğitimimi tamamladım.

Herhangi bir sorunuz var mı?

Sıkça Sorulan Sorular

– Kilo takibi yapıyoruz ve doktorunuz tarafından yorumlanmış kan tahlili sonuçlarınıza göre, zayıflamak için uygun zamanı belirleyerek, süt miktarınızı ve içerik zenginliğini sağlamak için size özel beslenme programları oluşturuyoruz.

– Bu süreçte size bol motivasyon ve enerji veren bir yolculuğa adım atmanızı sağlıyoruz.

Online beslenme danışmanlığı, modern yaşamın gereksinimlerine uygun, etkili ve kullanıcı dostu bir hizmet olarak sağlıklı yaşam hedeflerine ulaşmada önemli bir araçtır.
Emzirme döneminde anne, kendi vücudundaki besin öğesi depolarını dengede tutmak ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli ve dengeli beslenmelidir. Aksi takdirde, anne kendi vücut depolarından besinleri harcamak zorunda kalabilir. Bu durum, annenin sağlığının bozulmasına ve yetersiz süt salgılanmasına neden olabilir.
Siz de sağlıklı yaşam ve beslenme konularında güncel bilgiler, ipuçları ve ilham dolu içeriklerle dolu bir bülten almak ister misiniz?